Pierwszy raz?

Blogowaniem nie jest dla mnie pisanie tekstu raz na tydzień, wstawienie zdjęcia na insta, dodanie nowego snapa. Blogowanie to styl życia. Na blogu promuję #cathostyle. Dlaczego? Bo żyję nim codziennie.


Witam Ciebie drogi czytelniku na Pożyczalni, blogu, który 22.11.2017 roku przestanie istnieć. Cieszę się, że jeszcze zdążyłeś dołączyć do historii. Będziesz mógł opowiadać swoim dzieciom, że byłeś czytelnikiem pierwszego bloga Banasiewicza. Kiedy jeszcze nie jeździłem Porsche 550, nie pisałem tekstów na Macbook Air i nie miałem domu w Portugalii. Moje gratulację!

Co chcę zdążyć przekazać ludziom przed jego likwidacją? NADZIEJĘ. Zgadzam się w 100% ze stwierdzeniem metropolity Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan wyczytanym u Hołowni w Holyfood – nie „sex sells” (seks sprzeda wszystko), lecz „hope sells” (ludzie pragną nadziei). Dlatego najlepiej sprzedającą się książką wszechczasów jest Ewangelia. Bo ludzie potrzebują nadziei. Ja jej potrzebuję.

 „Jestem tak podniecony, że ledwo mogę usiedzieć. Coś takiego może chyba czuć jedynie wolny człowiek. Wolny człowiek na początku długiej podróży… której zakończenie jest niepewne”. Zmieniam, rozwijam, marzę. Wybieram strategię małych kroków. Zaczynam na nowo. Bloga także. Wybierasz się na to poszukiwanie nadziei razem ze mną?

banasiewicz777@gmail.com